niedziela, 15 stycznia 2012

Prace idą do przodu

Witam ponownie. Chce się z wami podzielić paroma wykonanymi częściami z Skullvane Manse Lair of the Astromancer jakie dotąd ukończyłem. A dokładnie obserwatorium, dach budynku, oraz częściowo podest. Niedużo tego ale coś jest, oto one:

Jak chodzi o obserwatorium malowałem stopniowo od Tin Bitz, poprzez zmieszanie tin biza z dwarf bronze, następnie dwarf bronze, potem shanig gold i krawędzie burnished gold i na koniec washe davles mud.

A jak chodzi o soczewkę z teleskopu: to na poczet enchantend blue, potem enchantend blue z ice bluei, ice blue z skul white stopniowo rozjaśniać prawie do białości. A na koniec mocno rozcieńczonym washem asurme blue.

Co się tyczy podestu i schodów. Standardowym kolorem czyli scorched brown, następnie tylko na powierzchni nie w głębieniach dark flesh, a potem bestial bron suchym pędzlem, końcówka dla ostrości washem devan mud.

A jak chodzi już o dachy to jeszcze banalniejszy sposób. Nakładamy na początek regal blue na cała powierzchnie, następnie mieszamy regal blue 4 krople z ultramarines blue 3 krople, malujemy tak aby nie wejść farba w zakamarki, następnie nakładamy ultramarines blue na dachówki ale nie całe bo na nich już jest położona mieszanka tylko w odpowiedniej odległości aby zostawić 25 % położonej mieszanki. Następnie kładziemy washa Asurmen blue ale nie za dużo. Jak to już wyschnie bierzemy ultramarines blue i rozcieńczamy go z skul white do odpowiedniej jasności aby pasowały do dachówek. Bierzemy stary pędzel i robimy na dachu drybrush aby zaznaczyło odstające części a nie weszło w głębienia. A na koniec bierzemy washa asaurmen blue mocno go rozcieńczamy i kładziemy lekko na dachówkach. Można jak co nadmiar washa zebrać chusteczka delikatnie przykładając chusteczkę do makiety.


3 komentarze:

 1. Będziesz musiał uważać gdy będziesz drybrushował kamienne ściany, żeby nie umazać dachówek. Fajnie wyszła kopuła. Szkło wygląda jak wielka latara albo szperacz hehe ale przynajmniej ładnie wyszła - trudno ładnie zrobić efekt szkła.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Kopuła, drewno i dachówki wyszły ci bardzo fajnie. Ale soczewkę bym przemalował na przykład tak, bo jak zauważył już Phoenix wygląda jak latarka.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem ale tylko to mi przyszło do głowy hehe. Może zrobię ślady jak na szybach 2 kreski przez środek jak to robią na rysunkach, w komiksach jak oznaczają szyby ale się też zastanowię nad tym pomysłem co mi wysłałeś zobaczymy czy wyjdzie mi :D

  OdpowiedzUsuń